Temperatura:
Ciśnienie:
Wiatr:
Dzisiaj jest: 23 października 2014 | Imieniny: Seweryna, Igi

Hotel w schronisku dla zwierząt? [SONDA]
Środa, 06 Listopada 2013 12:57

Oficjalnie schronisko nie może prowadzić hotelu dla zwierząt. Dlatego, gdy ktoś zachoruje lub musi wyjechać, za zgodą gminy Jarocin, przytułek tymczasowo przyjmuje jego psa, a właściciel wpłaca na rzecz schroniska dobrowolną darowiznę. Nieoficjalnie zdarza się, że za dwutygodniowy pobyt małego kundelka trzeba zapłacić 300 zł, a pracownicy schroniska mówią o korzyściach płynących z tego, że gmina nie jest poinformowana.

 

Czytelniczka „Gazety” oddała swojego pieska na dwa miesiące do hotelu... w schronisku w Radlinie. Odebrała go już po kilku dniach. - Dostał traumy, siedział pod szafą, nie chciał wyjść - mówi. Potwierdza to kierownik schroniska: - Był w permanentnym szoku, nie opuszczał tego pomieszczenia, cały się trząsł (...), groziło tym, że pies nam tu zejdzie. Szefowa TOZ-u Zofia Urbaniak zaprzecza: - On chodził jak król w socjalnych pomieszczeniach. Spał na fotelu, na podusi.

Jeszcze niedawno w liście do „Gazety Jarocińskiej” kierownik schroniska Maciej Troiński pisał, że przy tak dużej liczbie zwierząt, jaka jest w Radlinie, trudno zagwarantować, że żaden pies nie będzie miał pasożytów. Oto fragment jego pisma: „(...) potwierdziliśmy, że w próbkach kału z terenu schroniska z dużą dozą prawdopodobieństwa będą pasożyty. Jest to fakt oczywisty, wynikający ze skupienia wielu zwierząt w jednym miejscu, który potwierdzi każdy weterynarz czy nawet każda osoba mająca podstawową wiedzę z dziedziny biologii. (...) Psy są odrobaczane naprzemiennie różnymi środkami w odstępach 3 miesięcy, ale nawet częstsze zabiegi w środowisku, gdzie na trawiastym wybiegu przebywa kolejno wiele psów, które narażone są na kontakt z inwazyjnymi formami pasożytów, nie przyniosą pewnych rezultatów”.

Czy wobec tego schronisko powinno przyjmować psy posiadające domy na okres tymczasowy?

- Psy (tymczasowe - przyp. red.) są zaszczepione i przebadane przez weterynarza - bagatelizuje sprawę Troiński.

Paweł Marcinkowski, Powiatowy Lekarz Weterynarii, także uspokaja: - W schronisku przebywają zwierzęta zdrowe. Zdarza się że w takiej populacji zwierząt jakieś może zachorować. W przypadku takim zwierzę przenoszone jest do izolatki i poddawane leczeniu przez lekarza obsługującego schronisko. W schronisku zwierzęta są poddawane obowiązkowym szczepieniom, jak również szczepieniom zabezpieczającym przed najczęściej występującymi chorobami, jak również są zabezpieczane przed pasożytami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Myślę, że takie zabezpieczenie zwierząt jest skuteczne i wystarczające.

Więcej o sprawie w aktualnym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

(kg)

 

Weź udział w sondzie:

Kto zorganizuje przyszłoroczny Jarocin Festiwal?



Dodaj tę stronę do ulubionych:

 

Comments  

 
+10 #1 anka 2013-11-06 13:54
uwazam ze prowadzenie hotelu to SUPER POMYSL.schronis ko moze zarobic,a potrzeby schroniska sa duze.natomiast wiem ze nieraz niema z kim psa zostawic,a tam bylyby pod fachowa opieka.
Cytuj | Zgłoś komentarz
 
 
+3 #2 jędzuś 2013-11-06 16:12
jestem przeciwna hotelowi w schronisku ... może powiem - napiszę krótko żeby oddać psa pod opiekę schroniska czy kogokolwiek muszę mieć zaufanie do tejże osoby .... niestety jakoś a do "szefowej" jakoś zaufania nie mam.. teraz czekam oczywiście na minusy :-) jestem za tym żeby był jakiś hotel który nie kasuje fortuny za opiekę nad zwierzaczkiem , zdarzają się różne sytuacje w życiu , są osoby samotne , starsze które muszą do szpitala itp. ale w życiu pupila nie do schr. w Radlinie
Cytuj | Zgłoś komentarz
 
 
+6 #3 endi 2013-11-06 17:04
Tak schronisko powinno być. A opiekunowie nie powinni skąpić grosza na jego utrzymanie. Gdy się kogoś kocha to powinno się dać każde pieniądze. Pisanie schronisko cyt"kasuje fortuny" jest nieporozumienie m,
Cytuj | Zgłoś komentarz
 
 
0 #4 jędzuś 2013-11-06 19:21
Cytuję endi:
Tak schronisko powinno być. A opiekunowie nie powinni skąpić grosza na jego utrzymanie. Gdy się kogoś kocha to powinno się dać każde pieniądze. Pisanie schronisko cyt"kasuje fortuny" jest nieporozumieniem,

Czytaj ze zrozumieniem cytat - jakiś hotel który nie kasuje fortuny za opiekę nad zwierzaczkiem - tak napisałam a nie że schronisko , jak ja mogę krzyczeć na dziecko że nie umie czytać ze zrozumieniem skoro dorośli nie umieją też ? no chyba że tu same dzieciaczki piszą
Cytuj | Zgłoś komentarz
 
 
-1 #5 jędzuś 2013-11-06 19:23
Cytuję jędzuś:
jestem przeciwna hotelowi w schronisku ... może powiem - napiszę krótko żeby oddać psa pod opiekę schroniska czy kogokolwiek muszę mieć zaufanie do tejże osoby .... niestety jakoś a do "szefowej" jakoś zaufania nie mam.. teraz czekam oczywiście na minusy :-) jestem za tym żeby był jakiś hotel który nie kasuje fortuny za opiekę nad zwierzaczkiem , zdarzają się różne sytuacje w życiu , są osoby samotne , starsze które muszą do szpitala itp. ale w życiu pupila nie do schr. w Radlinie

nie napisałam najważniejszego a mianowicie że - "nasze" schronisko nie jest przystosowane na hotel po drugie jak to miało by wyglądać ? psy mające dom w większości jedzą karmę z wyższej półki schroniskowe NIE więc jak ? oddający ma kupić karmę dla całego schornu ? ja na przyklad nie mogła bym patrzeć jak moje psy zostawione tam jedzą np purinę czy darlinga a tamte biedaki pufiego albo inną marnotę :cry: dzięki za - :)
Cytuj | Zgłoś komentarz
 
 
+7 #6 zwierzak 2013-11-07 09:43
Wkurza mnie to jechanie po schronisku. owszem- powinna byc kontrola ale także czynna pomoc, bo jak na razie sa same uwagi a pomagać nie ma komu. Zorganizujcie wszyscy jako miasto jedną wielką imporezę charytatywną dla psiaków ze schroniska. Komuś tu się wydaje że za pare marnych groszy jakie obiekt otrzymuje od miasta mozna tam zrobić pałac. W każdym schronisku znajdą się uchybienia- niech każdy weźmie po piesku zamiast kupować rasowe za kilka stów to psiakom będzie lżej i schronisko bedzie mozna zamknąć. A oddawanie psiaka do schroniska na jakis czas przez właścicieli nie jest dobrym pomysłem- mamy przeciez hotele w Jarocinie gdzie w dobrych, domowych warunkach sa one trzymane. Nie widze sensu.
Cytuj | Zgłoś komentarz
 
 
+6 #7 jacek 2013-11-07 12:18
w jarocinie nie ma hoteli dla zwierzat.to co sie kiedys orientowalam to tylko jedna pani zajmuje sie w domu opieka i nazywa to .....hotelem.za znaczam nie nie mam nic przeciwko,te pieski to co mi wiadomo maja tam super. jednak prawdziwego hotelu w jarocinie brakuje.tu sie klaniam do bezrobotnych -jest interes do zrobienia.pozdr awiam wszystkich milosnikow psow :-)
Cytuj | Zgłoś komentarz
 
 
0 #8 zwierzak 2013-11-07 12:54
Mylisz się jacku- te psy maja tam dobra opiekę. To że sa w domu to nawet lepiej. W schronisku pozostają tylko kojce na betonie. Nie wszyscy się nadaja do prowadzenia hotelu dla zwierzat . Do zwierzat trzeba miec podejście i pasję przede wszystkim, wiec lepiej ze jest jeden a porządny.
Cytuj | Zgłoś komentarz
 
 
0 #9 jędzuś 2013-11-07 20:29
Cytuję jacek:
w jarocinie nie ma hoteli dla zwierzat.to co sie kiedys orientowalam to tylko jedna pani zajmuje sie w domu opieka i nazywa to .....hotelem.zaznaczam nie nie mam nic przeciwko,te pieski to co mi wiadomo maja tam super. jednak prawdziwego hotelu w jarocinie brakuje.tu sie klaniam do bezrobotnych -jest interes do zrobienia.pozdrawiam wszystkich milosnikow psow :-)

jacku nie takie proste otworzyć hotel dla psów(zwierzaków ) szukałam już kiedyś co i jak , jakie warunki ..... masa biurokracji która jest do pokonania ale jeśli ktoś mieszka tak jak ja w zabudowie szeregowej musi mieć pozwolenie od sąsiadów :( mało jest miłośników zwierząt tak ze zaraz się zaczęło a będzie hałas psy szczekają ....dosyć tych co sąsiedzi mają ... ehhhh szkoda słów , mając teren b/sąsiadów jest prościej chociaż wymogi są spore
Cytuj | Zgłoś komentarz
 
 
-2 #10 Patrycja01 2013-11-08 23:11
Uważam, że pierwszą zasadą każdego, kto zajmuje się zwierzęciem podczas nieobecności właściciela powinna być taka opieka aby nie zaszkodzić. Zarówno chodzi tutaj o zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Pomijając fakt, że przy tak dużej liczbie psów nie ma się czasu na opiekę nad jednym hotelowym pieskiem, (często śmiertelnie przerażonym z powodu nagłej zmiany otoczenia i dużej ilości innych zwierząt) ale również drastycznej zmiany karmy z dotychczasowej na inną ( nie mogę uwierzyć, że schronisko zakupi drogą karmę. Może to spowodować poważne problemy ze zdrowiem a nawet doprowadzić do śmierci. Każdy, kto oddawałby psa do hotelu i nie byłby zadowolony z jego usług doprowadziłby nieuchronnie do jego likwidacji. Schronisko nie jest w stanie za taka kwotę jaka została przedstawiona w artykule zaoferować odpowiednich usług, bo to po prostu jest niemożliwe. Jeśli te zwierzęta odnoszą jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu ( a wnioskuję, że tak) to hotel w schronisku tym bardziej nie powinien istnieć
Cytuj | Zgłoś komentarz
 
 
-2 #11 Paulina 2013-11-10 20:15
No cóż...jakie w Polskich schroniskach panują warunki każdy wie. Przepełnienie,n iedostateczna obsługa, złe warunki sanitarne. Chore i sfrustrowane zwierzęta. Powiem szczerze - w takim miejscu nie zostawiła bym swojego psa, bo go bardzo kocham. Schronisko radlińskie jest otwarte do godziny 13.00 a później co? Zwierzęta zostają same. Jest to niedopuszczalne . Podobno jakaś osoba tam dochodzi, w co ja nie wierzę. Nie mieści mi się w głowie, aby zwierzęta na tyle godzin zostały bez opieki.A jak coś się stanie?

W Jarocinie jest hotel dla zwierząt - ja tam zostawiam swojego psiaka, jestem zadowolona miejsce sprawdzone, opieka całodobowa w domu.
Cytuj | Zgłoś komentarz
 
 
0 #12 Kuba Wiertelak 2013-11-21 15:47
Dzisiaj po raz pierwszy od kilku lat byłem w schronisku i jestem pod dużym wrażeniem pracy, jaka została tam wykonana od mojej ostatniej wizyty. Psy zadbane, budy czyste, przestronne, wyłożone słomą (sprawdziłem każdą!) drewniane podesty, a po zapachu nie da sie poznać, że jest to schronisko. W magazynie czysto, wszystko poukładane, dlatego życze wszystkim takiej gospodarności i zarzadzania, chociażby własnym obejściem.
Cytuj | Zgłoś komentarz
 
 
0 #13 Kuba Wiertelak 2013-11-21 15:51
Co do polemizowania odnośnie hoteliku, to nie wiem za bardzo w czym jest problem? Hotelik powinien być stworzony z pieniędzy miasta (i nie mówcie mi, że miasto nie ma, bo gdyby jeden z drugim odmówil sobie diety i dodatków, to i na hotel dla ludzi by wystarczyło) kto by chciał, ten by swojego pupila oddal pod opiekę, a kto miał by obiekcje ten przecież korzystać z usługi nie musi. Głosy o "karmie z wyższej półki" są rozbrajające. Po pierwsze zachęcam do zgłębienia wiedzy na temat składu karmy i porównania połki wyższej z tą na samymy dole. Po drugie nie widzę powodu, dla którego razem z pupilem, nie miałaby zostać jego karma, która byłby żywiony? Warunki nie są złe, choć oczywiście, do momentu, gdy nie przypominają domowych, można miec obawy co do odczuć psa czy kota, ale z doświadczenia wiem, że liczy sie podejście i opieka, a niekoniecznie skórzana kanapa.